Smyčcový orchestr Rondo PÍSEK|String orchestra RONDO

27/07/2012

ZUŠ Písek
Smyčcový orchestr působí v naší škole již několik let. Nejprve pod vedením p. učitelky Jaroslavy Ledkové, poslední roky řídí orchestr pan učitel František Staněk, který má mnohaleté zkušenosti s vedením a dirigováním různých orchestrů na Moravě a v Praze. Hrou v orchestru si žáci upevňují smysl pro zodpovědnost ke kolektivu, učí se vnímat jeden druhého a přizpůsobovat se. Smyslem setkávání je radost ze společného muzicírování a předávání radosti ze hry i posluchačům na různých vystoupeních. Na koncertech doprovází sólisty i pěvecký sbor.
Obsazení: 10 houslí, 2 violy, 3 violoncella, 1 kontrabas, cembalo. Orchestr je v současné době rozšířen o zobcové flétny, příčné flétny a trubky. Na koncertech doprovází sólisty i pěvecký sbor.

String orchestra RONDO
The string orchestra Rondo operates in the Primary Art school of Písek since several years.First it was directed by the teacher Mrs.Jaroslava Ledková, in the last years the director has been Mr.František Staněk, who is an experienced director of several orchestras from Moravia and Prague.On the concerts the orchestr is accompanied also by choir.